top of page

Systemy alarmowe

Systemy alarmowe to pojęcie bardzo szerokie. W skład projektowanych i montowanych instalacji wchodzi wiele urządzeń, które służą do ochrony osób oraz mienia. Są powszechnie wykorzystywane zarówno w obiektach użyteczności publicznej, przedsiębiorstwach, obiektach prywatnych oraz wszędzie tam, gdzie konieczna jest ochrona przed włamaniem lub aktami wandalizmu. Stały się tak powszechne, że czujniki obecne są niemal wszędzie. Projektowane oraz montowane instalacje są w stanie wykryć np. otworzenie drzwi lub okien, przemieszczanie się wewnątrz monitorowanego pomieszczenia lub próbę zniszczenia urządzeń.


Wybór konkretnych rozwiązań dla domu lub firmy zależny jest od potrzeb właściciela danego obiektu oraz charakterystyki budynku. Oferujemy różnego rodzaju urządzenia sprawdzające się zarówno jako firmowe, jak i domowe instalacje alarmowe, mogące sprostać potrzebom naszych klientów.

Centralnym punktem instalacji jest centrala, pozwalająca na sterowanie wszystkimi pozostałymi urządzeniami.Do niej podłączone są, między innymi, czujniki. Ich zadaniem jest wykrycie zagrożenia. To dzięki nim możliwe jest szybkie zareagowanie na niepokojącą sytuację.
Gdy czujnik wykryje zagrożenie, funkcjonować zaczyna sygnalizator. Dostępne są modele akustyczne, jak i akustyczno-optyczne. Ich zadaniem jest zawiadomienie o zaistniałej sytuacji np. poprzez emitowanie głośnych dźwięków.

Systemy alarmowe dla domu składają się także z wielu innych akcesoriów, takich jak piloty służące do sterowania radiowego, moduły komunikacyjne, niezbędne okablowanie poszczególnych elementów, zasilacze, akumulatory oraz obudowy. Wybór urządzeń wchodzących w skład instalacji jest zależny od powierzchni danego obiektu oraz potrzeb jego właściciela. Projektowanie systemów alarmowych oraz ich montaż, a także inne nasze usługi, świadczymy na terenie Trójmiasta oraz całego województwa pomorskiego.

bottom of page