top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraSafeGuard

Ty śpisz, czujność śpi - próba włamania kiedy jesteś w domu.

Zaktualizowano: 27 sty 2020

Coraz częściej dochodzi do kradzieży nocą, podczas kiedy niczego nie spodziewający się domownicy pogrążeni są w spokojnym śnie. Szok i przerażenie następuje rano. Złodzieje włamują się po kluczyki do auta bo nie raz dom jest gorzej zabezpieczony niż samochód... Przy okazji biorą co popadnie. Na wierzchu trzyma się portfele, zegarki, biżuterię. Auto ginie, a ubezpieczalnia nie chce wypłacić autocasco bo przecież nie ma oryginalnego klucza...

Żeby zabezpieczyć się przed napaścią podczas pobytu w domu najlepiej zainstalować kurtyny mikrofalowe na zewnątrz obiektu i kontaktrony w oknach. Wtedy możecie załączyć alarm na noc. Można też podzielić obiekt na strefy i załączyć alarm w pomieszczeniach, do których rzadko zaglądamy.


Jeśli napastnik przedostanie się do domu można użyć „panic button”- przycisku cichego alarmu, który nie uruchomi syreny, ale powiadomi agencję ochrony lub osoby upoważnione.


W sytuacji kiedy zostaniemy zmuszeni przez włamywacza do wyłączenia uruchomionego alarmu można wykorzystać kod zapasowy. Wyłączy on alarm w naszym domu i zarazem wyłączy czujność bandyty, a sygnał o napadzie zostanie wysłany - jak w wypadku powyżej.


#alarm #satel #panic button #security #bezpieczeństwo #słodkich snów


23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page