top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraSafeGuard

Fałszywy Alarm!

Zaktualizowano: 27 sty 2020

Projektowanie systemy alarmowego nie powinno ograniczać się tylko do koncepcji poprowadzenia okablowania i zamontowania czujek ruchu. Na rynku jest wiele urządzeń, które mają za zadanie uczynić naszą instalację bezpieczną i sprawną. W Polsce nagminnie nadużywa się tzw. czujek ruchu - rzeczywiście sensor PIR reaguje na ruch. Mało kto wspomina jednak o tym, że chodzi o przemieszczenia się fali ciepła. Ludzki organizm ma inną temperaturę niż otoczenie - podobnie jak duży pies, ciepła "chmura" nad grzejnikiem lub ogrzewaniem podłogowym lub słońce skierowane prosto w czujkę. Wszystko to może wywoływać fałszywe alarmy, które są zmorą w polskich domach. Każdy taki alarm zmniejsza czujność sąsiadów, a finalnie prowadzi do tego, że przestajemy włączać nasz system. Kluczowy jest dobór odpowiednich urządzeń i miejsce ich zamontowania. Oszczędność i ograniczenie systemu jedynie do podstawowej czujki PIR może sprawić, że nasz system będzie niepełnosprawny.


Jeśli jednak wszystko wykonamy poprawnie, a po czasie zaczynają się fałszywe komunikaty może to oznaczać, że ktoś interesuje się naszą nieruchomością i próbuje nas zniechęcić do używania systemu. Wtedy przydaje się instalacja telewizji przemysłowej. Na monitoringu możemy sprawdzić czy ktoś specjalnie nie wywołuje alarmów w naszym obiekcie.


Aby uniknąć fałszywek warto także pilnować corocznego serwisu instalacji. Zwykły kurz na czujkach może ograniczyć ich sprawność i powodować fikcyjne powiadomienia.


#fałszywy #alarm #fikcja #PIR #instalacja #system #cctv #monitoring #ciepło

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page