top of page
Szukaj
  • SafeGuard

bez kabli!

Niedawno mieliśmy przyjemność testować i instalować urządzenie firmy, która nie jest tak znana na rynku jak chińska konkurencja. Ani Dahua ani Hikvision nie oferuje podobnego modelu. Urządzenie firmy Orllo rozwiązało problem kosztów i dokumentacji związanej z instalacją pojedynczej kamery na skwerku otoczonym asfaltowymi drogami i wyższymi budynkami. Standardowa instalacja kablowa wymagała by przecisku pod ulicą, zgłoszenia budowlanego i wielu dodatkowych prac. Instalacja radiowa ciężka z uwagi na otaczające wyższe budynki, a i zasilanie w latarni tylko czasowe - więc znów kopanie kabla zasilającego i papierologia w zakładzie energetycznym. Czas oczekiwania na dokumenty, rozkopany skwer, a zwłaszcza bardzo wysokie koszty poniesione w celu instalacji jednego urządzania wykluczały standardowe rozwiązania.


Zdecydowaliśmy się na przetestowanie nowego urządzenia i po czasie możemy zaopiniować je bardzo pozytywnie. Kamera nie potrzebuje zasilania - zintegrowany panel fotowoltaiczny i bateria litowo-jonowa wystarczy żeby zapewnić ciągłość pracy. W tym wypadku mamy jeszcze możliwość doładowania akumulatora w godzinach nocnych, kiedy załączona jest latarnia.


Kamera ma dwa moduły komunikacji - wifi do lokalnej obsługi - można podjechać z laptopem i dokonać konfiguracji bez wchodzenia na słup. Ponadto moduł GSM i aplikację do obsługi podglądu, zapisu w chmurze oraz odtwarzania.


Nagrania zapisują się jednocześnie we wspomnianej chmurze, ale także na karcie SD. Bardzo fajne rozwiązanie, które chroni w razie zaniku sygnału (zapis na karcie) lub w razie kradzieży/uszkodzenia kamery - zapis zdalny w chmurze producenta.


Instalacja nie wymagała położenia żadnego przewodu.


#cctv #orllo #wireless #gsm #bezkabli #monitoring #puck #pomorskie


32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page