top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraSafeGuard

700 kamer...

Zaktualizowano: 26 kwi 2020

Pierwsze dwa miesiące tego roku spędziliśmy na statku pasażerskim Norwegian Spirit. Jednostka przechodziła największą renowację w historii kampanii NCL. Wartość całego remontu oszacowano na 100 000 000$. (słownie: sto milionów dolarów, ale lepiej wygląda jako cyfra :)). Budowa nowego statku pod koniec lat 90 kosztowała 300mln$. Tak więc był to na prawdę olbrzymi remont.


Nasza firma - jako jeden z podwykonawców - odpowiedzialna była za ułożenie instalacji kamer monitoringu w kasynie. Tam zamontowano około połowy ze wszystkich 700 kamer na cruiserze. Przy okazji wycięto całe jedno piętro żeby kasyno było wyższe i bardziej przestrzenne. Stary analogowy system kamer został wymieniony na cyfrowy firmy Hikvision wraz z całym okablowaniem.


Do podłączenia było około 30 szaf Rack. Wymieniliśmy też instalacje awaryjnego zasilania wraz z nowymi UPS'ami. Na koniec oddelegowano nas do poprawek po firmach z Włoch i Rumunii przy IP TV i zwykłej telewizji kabinowej. Z ciekawostek automatyki trafiło się trochę maszyn do podłączenia typu osmoza wody lub rozdrabniarka do śmieci :)


Praca na statku to zupełnie inny standard niż to co obserwujemy w typowej budowlance. Przepisy morskie są dużo bardziej wymagające. Supervisorzy i project managerowie z ramienia armatora na prawdę sprawdzają i pilnują tego aby były zachowane najwyższe standardy. Nasza firma stara się pracować według tych wzorców także na lądzie. Zapraszamy do współpracy!


Edit: tu możecie zobaczyć jak armator zaplanował renowację:

https://www.youtube.com/watch?v=n4G0ZChcR-g


A tutaj efekt końcowy:

https://www.youtube.com/watch?v=HInnu2yysJY


#hikvision #draka #ncl #norwegianspirit #kamery #cctv #monitoring #statek18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page