top of page

Montaż monitoringu

Świadczymy usługi związane z pomocą podczas doboru urządzeń oraz serwisowaniem i zakładaniem systemów alarmowych. Wśród nich znajduje się także montaż kamer monitoringu CCTV. Urządzenia tego typu montowane są obecnie nie tylko w przestrzeniach użyteczności publicznej, w biurach, czy przedsiębiorstwach, coraz częściej można je spotkać również w domach prywatnych.

Nasze systemy bardzo dobrze sprawdzają się w połączeniu z innymi zabezpieczeniami, zapewniając tym samym jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Oferujemy montaż monitoringu CCTV, stanowiącego bardzo ważny element systemu alarmowego, który ma za zadanie zapewnić precyzyjne informacje dotyczące zdarzeń, które miały miejsce w obejmowanej przestrzeni.

Wybrać urządzenia analogowe czy cyfrowe?

Bardzo ważną decyzją, którą należy podjąć przed rozpoczęciem zakładania systemu jest wybór między urządzeniami analogowymi oraz cyfrowymi. Zaletą modeli cyfrowych jest większa jakość rejestrowanego obrazu, a co za tym idzie, skuteczność. Niestety ich wadą jest wyższa cena. Urządzenia analogowe charakteryzują się mniejszą rozdzielczością, ale kosztują o wiele mniej.

Ile kamer powinno znajdować się wewnątrz obiektu?

Chcąc jak najbardziej zwiększyć swoje szanse na identyfikację intruza, który wkroczył na posesję, należy określić, którędy mógłby się na nią dostać. Miejsca niosące za sobą największe ryzyko powinny znajdować się w obrębie obrazu kamery. Należy ustawić urządzenia w taki sposób, by mogły być pomocne podczas identyfikacji twarzy, odczytania tablic rejestracyjnych oraz identyfikowania innych charakterystycznych elementów. Niezbędna ilość kamer w danym wnętrzu jest ustalana, między innymi, na podstawie powyższych kryteriów. Gdy projekt systemu zostanie zakończony, możemy przeprowadzić zakładanie monitoringu CCTV.

bottom of page